Podnośnik nożycowy – jeden z najabrdziej popularnych podnośników koszowych.

Podnośniki koszowe, to maszyny mające wykorzystanie w wielu dziedzinach gospodarki, służące do wykonywania prac wysokościowych. Dzięki ich budowie, możliwa jest komfortowa oraz bezpieczna realizacja zadań oraz ułatwiony dostęp do miejsca pracy. Podnośniki koszowe to maszyny dźwigowe, zbudowane z długiego, hydraulicznego ramienia, zakończonego zabezpieczonym koszem lub specjalistyczna platformą.

Podnośniki koszowe można podzielić na wiele rodzajów, w zależności od budowy sprzętu i jego przeznaczenia. Do najbardziej popularnych maszyn można zaliczyć:

– podnośniki koszowe nożycowe,

– podnośniki koszowe teleskopowe,

– podnośniki koszowe specjalistyczne,

– podnośniki koszowe samojezdne.

Podnośnik koszowy nożycowy – jego budowa i zastosowanie.

Jednym z najbardziej powszechnych podnośników koszowych jest podnośnik nożycowy, który zbudowany jest dźwigu w postaci nożyc. Wśród tego rodzaju maszyn wyróżniamy podnośniki jedno, dwu i trzy i wielonożycowe. W zależności od ilości dźwigów nożycowych, można określić rodzaj i właściwości maszyny. Jest to sprzęt przeznaczony do unoszenia obiektów w osi pionowej, przy wykorzystaniu napędu elektrycznego, pneumatycznego, hydraulicznego lub ich kombinacji.

Konstrukcja i budowa podnośnika nożycowego zapewnia wysoki komfort i stabilność podczas wykonywanych prac, a także daje możliwość podniesienie maszyny na dużą i wymaganą wysokość.

Tego rodzaju urządzenia są również komfortowe dla osób obsługujących pojazd, dają możliwość pełnego oglądu na sytuację oraz swobodnego kierowania podnośnikiem. Jest także wygodny w serwisowaniu, a wszystkie naprawy można wykonać komfortowa pod podwoziem pojazdu.

Zasilanie podnośnika wykorzystuje energię silnika elektrycznego napędzającego układ hydrauliczny wraz z zespołem siłowników umiejscowionych pomiędzy ramionami nożyc a podstawa podnośnika.

Udźwig podnośników nożycowych pozwala na wykonywanie prac związanych z wieloma branżami. Dzięki tego rodzaju sprzętowi możliwa jest realizacja zadań zarówno w pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie. Niewielkie wymiary maszyn pozwalają podnośnikowi przemieszczać się nawet w wąskich korytarzach czy innych miejscach. Wytrzymała konstrukcja daje możliwość prac w każdym, nawet najbardziej trudnym terenie i niekorzystnych warunkach. Innymi elementami cechującymi poszczególne modele podnośników nożycowych są: niski poziom hałasu, ręcznie przedłużane pomosty, zdolność do pokonywania wzniesień, nowatorskie elementy sterowania maszyną, komfort i bezpieczeństwo prac.

Podnośniki koszowe nożycowe można wykorzystać do napraw na wysokościach, mycia wysoko osadzonych okien, montażu i demontażu banerów reklamowych, itp.